Co nás čeká v srpnu všeobecně si můžete poslechnout zde:

Aktuální pohyby a vliv planet v srpen  2022 pro jednotlivá znamení
Slunce se pohybuje znamením  Lva, do Panny  vstoupí 23/08/2022 5,15 hod.

Nov ve Lvu vrcholí  28/07/2022 19,54 hod.
Novoluní je důležité pro Lvy.  Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině srpna.

Ostatním znamením přinese situace spojené s partnery, dětmi, kreativitou. S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat.

Úplněk ve Vodnáři nastane 12/08/2022 10,17 hod.
Úplněk je důležitý pro Vodnáře. Ostatním uzavře situace spojené s financemi, bydlením a vztahy. Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek.

Nov v Panně  vrcholí  27/08/2022 ve 3,35 hod.
Novoluní je důležité pro Panny. Pro ostatní znamení se otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů. Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září.

Černá Luna je ve znamení Raka, bude působit do konce roku 2022.

Mars se pohybuje znamením Býka 20/08/2022, kdy se přesune do Blížence, kde se bude pohybovat nezvykle dlouho tam a zpět až do jara 2023.

Venuše se pohybuje znamením Raka, do Lva se přesune 11/08/2022.

Merkur působí ve znamení Lva do 04/08/2022, kdy vstupuje do Panny. 26/08/2022 se přesune do  znamení Vah.

Saturn ve Vodnáři bude působit celý rok 2022 a rok 2023. Saturn se pohybuje ve zpětném chodu od 04/06 – 23/10/2022. V tuto dobu silně působí na situace, které nám přednesl k řešení poslední dva roky.

Jupiter v Beranu působí od 10/05 do 28/10/2022 a také od 20/12/2022 do 05/2023.

Videohoroskopy pro znamení Berana, Býka a Blížence můžete shlédnout zde.

Beran

Nov  vrcholí  28/07/2022
S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat. Novoluní otevírá novou možnost, jak vydělat peníze. Budete kreativní a tvořivý. Můžete dostat skvělou nabídku na práci, nebo prezentovat své výrobky, nebo firmu. Období vhodné k vytvoření nového projektu. Kdo touží po dítěti, může počít potomka. Přichází někdo velmi důležitý.  Kdo hledá pracovního nebo životního partnera, může nalézt. Období vhodné na rodinné sešlosti.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek.

Úplněk uzavírá působení v určité skupině lidí. Můžete se přestěhovat, změnit lidi v pracovní rovině. Je potřeba vyčistit si lidi kolem sebe,  přátele a známé.

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá se téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů.

Mars  zde  působí do 20/08/2022 v tématu peněz, majetku a hodnot. Finance jsou zaktivovány, zejména ty úřední. Berani mohou nakupovat, utrácet, investovat. Aktivita bude vložena do domova a pevných základů, na kterých se dá později vybudovat stabilní příjem. Mars přebíhá přes Uran, planetu zvratů, a to v období na přelomu 07 a 08 měsíce. Očekávejte zásadní obrat ohledně majetku a hodnot. Koncem srpna Vás čeká cestování, komunikace, řešení na úřadech.

BÝK

Nov  vrcholí  28/07/2022
S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat. Novoluní otevírá nové možnosti do oblasti bydlení, stability a domova spojené s dětmi či partnery. Můžete zrenovovat, vylepšit, zkvalitnit  domov. Ve hře jsou členové rodiny. Přelom červenec/srpen čekejte změny, obrat ve financích a majetku.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek. Úplněk uzavře určitou životní pracovní situaci. Vnese jasné světlo do oblasti spojené s úřady, penězi, bydlením,  vztahy, smlouvami a nastavení pravidel. Co jste řešili poslední roky nyní vyvstává k dořešení.

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, nová spolupráce, spolupracovníků a kolegů.

Pohyb Marta do 20/08/2022 vlastním znamení je obdobím značné aktivity.
Býci budou mít mnoho fyzické energie a odvedou kus perfektní práce na svém pracovním úkolu. Dostanou možnost spoustu problémů vyřešit a také toho hodně dokázat. Díky Martu zvládnou překonávat různé nástrahy. Tyto energie by měli použít správným směrem. Pozor na horlivost a plýtvání energií. Využít plně sílu a energii tranzitu Marta ve svůj prospěch a pozitivním způsobem. Pozor na psychické vyčerpání. Mnoho činnosti může přinést nemoc, aby je na chvilku zastavila. Mars zde nenechá nikoho odpočinout. Od konce srpna a další měsíce čekejte neočekávané řešení témat kolem majetku a financí.

BLÍŽENEC

Nov  vrcholí  28/07/2022
S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat. Novoluní otevírá téma škol, úřadů, cestování a komunikace spojené s dětmi či partnery.

Merkur už nějakou dobu přichází s řešením. Potomci a také partner jsou spojeni s Vaší komunikací. Čeká Vám vyřizování, telefonování a cestování spojené s rodinou.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek. Úplněk uzavírá úřední situace spojené s bydlením a  financemi. Očekávejte zprávu úředního charakteru jako například zvýšení nájmu, nedoplatek za služby apod.

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů.
Mars, planeta aktivity, se pohybuje domem odstraňování, kde ukončí vše, co nemá pokračovat. Ukončí práci, spolupráci nebo nějakou činnost. Aktivita dané osoby se bude obracet na minulé životy, na témata uložená hluboko v nevědomí.

Mars může vytahovat na povrch něco důležitého z minulosti. Planeta Mars může aktivovat nepřátele a také nepříjemné pomluvy. V této době zachovejte klid, nevzbuzujte pozornost, v klidu rozjímejte a rekapitulujte, co chcete od života.  Průchod tímto tématem může být problematický, pokud jej nezvládnete správným způsobem. Může to být období frustrace, odříkání, zdá se Vám, že nejste správně hodnoceni, nemáte žádné uznání, jste neustále někam tlačeni.

Tradiční pojetí tohoto tématu zní „téma skrytých nepřátel“, které se nyní může začít projevovat. Způsob, jak tyto vlivy zmírnit, je ten, že si jej budete vědomi a budete si uvědomovat, jak se chováte, i to, jak sami sebe v očích druhých shazujete. Vlivem těchto energií budete často emocionálně rozrušeni, což se v tomto období bude stávat často. Varujte se konfrontace a konfliktům s jinými lidmi. Pokuste se dívat sami na sebe a poznávat tak modely vašeho jednání i chování.

Pohyb Marta od 20/08/2022 vlastním znamením je obdobím značné aktivity. Blíženci budou mít mnoho fyzické energie a odvedou kus perfektní práce na svém pracovním úkolu. Dostanou možnost spoustu problémů vyřešit a také toho hodně dokázat. Díky Martu zvládnou překonávat různé nástrahy. Tyto energie by měli použít správným směrem. Pozor na horlivost a plýtvání energií. Využít plně sílu a energii tranzitu Marta ve svůj prospěch a pozitivním způsobem. Pozor na psychické vyčerpání. Mnoho činnosti může přinést nemoc, aby je na chvilku zastavila. Mars zde nenechá nikoho odpočinout až do jara 2023.

Videa s horoskopy pro Raka, Lva a Pannu můžete shlédnout zde:

RAK

Nov  vrcholí  28/07/2022
Novoluní otevírá zlepšení finanční situace, zvýšení prestiže. Můžete očekávat peníze navíc díky dětem či partnerovi, možná dostanete přidáno, nebo zvednete odměnu za své služby. Uvědomíte si svou vlastní hodnotu. Finance a majetek je náplň tohoto novoluní. S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat.

Venuše se pohybuje ve vlastním znamení Raka do 11/08/2022. Budete zářit a vyčnívat z davu. Využijte přízeň Venuše. Udělejte si hezké fotky, navštivte kadeřníka.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk uzavírá úřední záležitosti spojené s majetkem a penězi, které sdílíte společně s další osobou, bankou či společníkem. Hypotéka, alimenty, společné jmění apod. Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu (starší muž nebo úřad), planety omezení a životních zkoušek.

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů. Mars působí v oblasti přátel, společnosti a společenství, kde chtějí působit. Aktivita Raků  bude zaměřena na přátele a lidi kolem nich. Je dobré chodit mezi lidi, do společnosti. Mohou potkat důležité osoby pro budoucnost. Změna lidí, zejména spolupracovníků nebo změna pracovního místa.

LEV

Nov  vrcholí  28/07/2022
Novoluní ve vlastním znamení přináší novou roční cestu. Zde můžete začít realizovat Vaše plány. Komunikace, cestování, kreativita a tvořivost jsou v plné síle. Merkur působí ve znamení Lva do 04/08/2022, takže čekejte velmi hektické období. Čeká Vás mnoho komunikace, vyřizování a zařizování.  S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat.
Venuše se pohybuje ve vlastním znamení Lva od 11/08/2022. Budete zářit a vyčnívat z davu. Tři týdny jste nepřehlédnutelní.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk uzavírá vztahové záležitosti spojené s financemi a úřady. Smlouvy a dohody.  Úřední peníze jako je hypotéka, společný majetek apod. Dořešíte partnerské nebo pracovní vztahy.  Vztahové záležitosti s někým blízkým.  Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek.

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníci a kolegové.

Mars aktivuje vše, co se týká práce, pracovních aktivit a kariéry. Přichází ocenění za práci a možný postup v kariéře, možná změna. 

Lvi budou naplno cítit ctižádost a snahu se prosadit nejen v práci, ale i ve společnosti. Období je velmi příznivé pro uzavírání obchodních dohod, ovšem jen ty, které se vrací zpět, nebo jsou rozjednané z minulosti.  Přichází doba provádění reorganizací kolem práce, které budou v budoucnu ku prospěchu. Může jít o zásadní změnu v životě, práci nebo kariéře. Pracovně se nezastavíte.

PANNA

Nov  vrcholí  28/07/2022
Novoluní otevírá Vaší 13. komnatu. Budete rekapitulovat své roční období. Samota, meditace a třídění myšlenek. Pozor na zdraví a psychiku. Je třeba vydržet do novoluní, které proběhne koncem měsíce. Nyní nic nového nezačínejte. S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat.

Merkur působí od 04/08/2022 ve vlastním znamení. Čeká Vás mnoho cestování, komunikace, vyřizování a zařizování. Čekejte velmi hektické období až do 26/08/2022.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk uzavírá téma kolegů a spolupracovníků, spolupráce spojené s financemi nebo úřady. Úplněk vnese jasno do oblasti práce. Můžete řešit zdraví, návštěvu lékaře či preventivní prohlídku. Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek.

Nov  vrcholí  27/08/2022 ve vlastním znamení Panny.
Působení tohoto novoluní pocítíte v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů. Konečně se nasměrujete na novou roční cestu.

Mars působí  v tématech justice, práva a úředních záležitostí.  Aktivita se může také projevovat v souvislosti s cizinou, cestou do zahraničí, rozšiřováním vědomostí formou vzdělávání, účasti na přednáškách, absolvování kurzů a školení. V průběhu tohoto období přichází také touha rozvíjet se po duchovní stránce, cestování a vzdělávání. Podepisování úředních dokumentů.

Od 20/08/2022  bude Mars, planeta aktivity, působit v oblasti práce a kariéry. Čeká Vás reorganizace, změny a mnoho práce.  Zde se bude pohybovat tam a zpět nezvykle dlouhou dobu a to do jara 2023.

Videa k horoskopům pro Váhy, Štíry a Střelce můžete shlédnout zde:

VÁHA

Nov  vrcholí  28/07/2022
Novoluní otevírá cestu do společnosti. Můžete potkat důležitou osobu pro budoucnost. Nová práce, změna bydlení, mění se Vám lidi kolem Vás. Dostanete se tam, kam chcete. Nové společenství, působení v určité skupině osob. Budete vynikat mezi ostatními. S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek.
Úplněk uzavírá situace s partnery  či dětmi. Jedná se o úřední záležitosti spojené s financemi, bydlením a vztahy. Vše, co Vás svazuje, odstraníte ze svého života. Hypotéka, závazky, pronájem kanceláře apod.

Merkur působí od 26/08/2022 ve vlastním znamení. Čeká Vás mnoho cestování, komunikace, vyřizování a zařizování. Čekejte velmi hektické období do konce září 2022.  

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů Mars působí v oblasti hodnot, které sdílíme s druhými, může dojít k neshodám v oblasti cenností a materiálních věcí, což je může přinutit přehodnotit, pozměnit postoje. V manželství nebo partnerských vztazích může dojít ke sporům ohledně společných finančních prostředků. Pozor na nakládání se společnými penězi, které mohou být utráceny hloupě a zbytečně.  V tomto období probíhá aktivní transformace a proměna duše. Řeší se půjčky, hypotéky, dědictví, nebo alimenty.  Období, ve kterém se aktivně věnujeme financím z cizích zdrojů, investice do podnikání. Peníze ve společném vlastnictví.

ŠTÍR

Nov  vrcholí  28/07/2022
Novoluní otevírá cestu k nové práci. Můžete si polepšit, kariérně postoupit. Období, kdy si uvědomujete, zda je Vaše práce to, co chcete dělat. Vhodné na pohovory a změny v pracovní rovině. S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat. Čeká Vás mnoho práce.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk uzavírá řešení úředních záležitostí spojených s domovem a bydlením. Doplacení pohledávek, dořešení finančních záležitostí jako je hypotéka, refinancování,  doplatky za služby apod. Vnese jasno do smluv, dohod a nastavení pravidel. Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek.

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů. Mars aktivuje vztahy na všech úrovních. Smlouvy, dohody, smluvní ujednání. Budete se  aktivně věnovat  lidem kolem sebe. Můžete  dohodnout nové podmínky, podepsat smlouvy nebo písemnosti.

Při tomto tranzitu  budete ve svém životě pociťovat vztahové napětí, můžete toho využít, pokud budete vědět co děláte. Nejste–li si toho vědomi, počítejte s tím, že je to období neshod, zvlášť s nejbližšími lidmi,  i s těmi, s nimž musíte spolupracovat.

Energie Marta je o prosazování sebe samých, což občas přinese nepřátelské vztahy. Mohou trpět i intimní vztahy. Vašim současným problémem bude dělat kompromisy. Pro spolupráci i pro vztahy je důležitý kompromis nejen v práci, ale i v manželství. V dlouhodobém pohledu může toto být období narušení i těch nejlepších vztahů. Pozitivně se dá tento tranzit využít k tomu, aby se potlačené negativní pocity dostaly na světlo a na povrch a docházelo tak k pročištění nahromaděných negativit ve vztazích. Skutečný smysl tohoto tranzitu spočívá ve využití energie k budování vlastních vztahů. Pokud si toto včas uvědomíte a provedete příslušná opatření, jste schopni dosáhnout snadnějšího plynutí času i energie k hladšímu průběhu dějů. Hledejte proto kompromis – vyhnete se tak zbytečným problémům. V tomto období se mohou posílit nebo ukončit a uzavřít veškeré vztahy. Zde Mars aktivoval vztahy na všech úrovních. Smlouvy, dohody, smluvní ujednání. Budete se  aktivně věnovat  lidem kolem sebe. 

STŘELEC

Nov  vrcholí  28/07/2022
Novoluní otevírá vzdělávání, učení, justice a úřední záležitosti spojené s dětmi či partnery. Můžete plánovat společnou dovolenou v cizině.  Řešit školu nebo vzdělání potomka. S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat. Komunikace, telefonování a vyřizování. Kurzy a školení.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk uzavírá veškeré úřední záležitosti na téma bydlení, finance a vztahy, jako jsou smlouvy apod. Je třeba mít v pořádku doklady a úřední listiny. Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek.

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů.

Mars přináší plnění povinností a chuť do práce. Budete dělat co je potřeba.  Potřeby druhých by měly být pro vás prioritní. Pravděpodobně se Vám moc nebude chtít pracovat pro někoho jiného, a to s sebou může přinášet konflikty s nadřízenými i celkové obtíže v práci. Jestli jste zaměstnavatelem, mohou přicházet konflikty s podřízenými. Budou se domnívat, že je málo oceňujete. V současnosti není zrovna čas na týmovou práci.

Mars zde přechází přes oblast zdraví. Může znamenat zdravotní problémy, které se mohou projevit ve formě infekcí, horečky či nehody. V tomto období je zvýšená aktivita kolem spolupráce nebo zvažování o nové spolupráci, ale také plnění úkolů, které jste slíbili vykonat. Měli byste se věnovat tématům svého zdraví a zdraví blízkých. Pocítíte chuť organizovat nebo se zasadit o změny v práci. V současném období platí, že řešíte zdraví, spolupráci a službu pro někoho druhého, přináší nám mnoho povinností.

Videa k horoskopům pro znamení Kozoroha, Vodnáře a Ryb můžete shlédnout zde:

KOZOROH

Nov  vrcholí  28/07/2022
Novoluní přináší lepší výdělky, jak získat peníze ve spojitosti s partnery nebo dětmi. Např. vyšší alimenty, peníze od státu na dítě nebo rodiče, prodej nemovitosti apod. Vyšší výdělek společně s další osobou či kolegy. Společné dílo více osob nebo spojení firem. S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk uzavírá vše na téma bydlení, smluvních ujednání a peněz. Veškeré úřední záležitosti.  Dokumenty týkající se zejména financí a majetku. Vnese jasnější světlo do nejasných situací s dětmi, partnery a majetkem. Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek.

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů.

Mars působí v oblasti plodnosti, tvořivosti, kreativity. Kozorozi mohou očekávat zvýšení touhy, mohou něco plodit, tvořit. Mars zde aktivuje oblast dětí, partnerů a tvorby. Pod jeho vlivem vznikne něco nového, ať jde o nový život, originální výtvor či určení směru činnosti. Aktivita se točí kolem dětí, rodinných oslav a vztahů s lidmi kolem, nasměrování na novou životní cestu. Toto je aktivní období vhodné na zkoušky, přijímací řízení nebo pohovory. Dochází k seznámení se s důležitou osobou. Může přijít nový společník. Dobré na seznamování se s důležitými lidmi. Vhodné období na cesty. Pracovně se bude dařit.

VODNÁŘ

Nov  vrcholí  28/07/2022
Novoluní přináší zlepšení vztahů s lidmi kolem Vás. Můžete potkat důležitou osobu do budoucna. Kdo hledá partnera, může ho najít. Partnerství, pracovní partner, nastavení nových pravidel s dětmi či partnery. S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk ve vlastním znamení uzavírá jednu životní kapitolu. Vnese jasno do smluvních podmínek kolem financí, zejména spojených s bydlením. Úřední dohody, nová smlouva, dokumenty.  Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek, který Vám již dva roky ukazuje, kudy se budete ubírat, kde si máte dát věci do pořádku.

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů. Mars spouští značné aktivity v místech, kde žijete. Vodnáři vylepšují své pracovní zázemí či bydlení. Očekávejte řešení v souvislosti se ženami rodu (např. dcera, matka, babička, tchýně, švagrová). Veškerá aktivita bude zaměřena především na domov. Pocítíte chuť být aktivní a vše doma organizovat, přestavovat, zlepšovat a měnit k obrazu svému. Budete řešit vše pro zvýšení životní stability a situace související s bydlením a obydlím.  V tomto období se také řeší zdraví a psychika. 

RYBY

Nov vrcholí  28/07/2022
Novoluní přináší nového kolegu, spolupracovníka a vůbec mnoho práce.  Doporučuji preventivní prohlídku, nebo řešení zdravotních záležitostí. Plánujete-li zdravotní zákrok, je nyní vhodná doba. Péče a starost o druhé, jako jsou děti, partner nebo rodiče. S novoluním působí i planetka Ceres, takže v této oblasti dostaneme zabrat.

Úplněk nastane 12/08/2022
Úplněk vnese jasno do všech úředních záležitostí spjatých s financemi a bydlením. Je třeba dořešit závazky, které vás svazují. Vysoký nájem, pronájem kanceláře, drahé bydlení apod.  Úplněk proběhne za spoluúčasti Saturnu, planety omezení a životních zkoušek. Do 10/09/2022 byste měli mít vše vyřešené, nebo alespoň jasno, jak to bude dál.  

Nov  vrcholí  27/08/2022
Působení tohoto novoluní pocítíme v 1. polovině září. Otevírá téma zdraví a péče o druhé, spolupráce, spolupracovníků a kolegů.

Mars přináší zvýšené tempo běžného života. Pozor na možné závažnější konflikty se sousedy, příbuznými, druhými lidmi. Opatrnost na sklony se nyní hádat kvůli vlastním názorům. Mars působí v oblastech komunikace, úřadů, vzdělávání a také cestování. Řeší se automobil, vzdělávání, kurzy a školení nebo nějaká cesta s tím spojená. Také se může otevřít téma sourozenců.

Aktuálně se vše točí kolem cestování (např. dopravní prostředek) a komunikace s úřady. Rozšiřování vědomostí.

počet zobrazení: 18457