Životní zlom – Chironův návrat v 50ti letech

Chiron byl objeven až v roce 1977. Z astrologického hlediska byla tato nová planeta přijata velice váhavě, jako všechny nové objevy. Astrologie je velmi stará usedlá dáma, kde si novinky jen těžko klestí cestu vpřed.
Napůl asteroid a napůl kometa. Chiron dostal své jméno, po posledním Kentaurovi, který byl napůl člověk a napůl kůň. Chiron byl nešťastnou náhodou zasažen otráveným šípem a trpěl nesnesitelnými bolestmi. Bohužel byl nesmrtelný, toť hrůzná kombinace. Své nesmrtelnosti se nakonec zřekl ve prospěch Prométhea. Proto se o Chironova říká že je „zraněný léčitel“, ale i moudrý učitel, který učí asertivitě, smělosti, kuráži, sebedůvěře a statečnosti.
Pomocí Chirona se učíme „léčit si“ vlastní rány, způsobené rodiči, nebo nadřízenými. Většinou jde o emoce, které nám brání v nějaké činnosti, nebo v posunu naší osoby směrem kupředu. Vliv Chirona nám dává sílu, odvahu, ale i troufalost. Naznačuje nám, jakým způsobem se máme vypořádat se svými „ranami“, a jak jej máme léčit, a tím i zacelit, abychom se mohli dál posouvat vpřed naším životem.
Životní situace nás provází různými pocity. Byli jsme šťastní, smutní, vzrušení, měli jsme obavy, nebo jste byli nemocní, zdraví? Právě na tyto naše pocity měl silný vliv Chiron. Podle jeho aktivity jsme ovlivňováni napříč životem.
Nejdůležitější období kterým procházíte pod vlivem Chirona je jeho návrat do natálního postavení Vašeho horoskopu. Chironova pouť kolem Slunce, kdy projde všemi znameními zvěrokruh, trvá 50,7 let. Tudíž návrat Chirona můžeme očekávat kolem 50ti let věku. Padesátka je tedy další astrologický milník našeho života, zlomový bod, kdy nám Vesmír, nebo-li planety ovlivňují naše životy. Tato doba je pro nás velmi úspěšná. Máme skvělý pocit, kdy se nám vrací roky dřiny a našeho úsilí. S Chironem se nastartoval úspěch provázený mnoha splněnými přání. Pocítíme svobodu. Konečně máme čas sami na sebe, na své aktivity. přichází vrchol naší kariéry, můžeme si splnit všechny naše touhy. Také se nám dostává ocenění za naši dlouhodobou práci, které jsme se věnovali roky. Zde se snoubí naše odvaha, troufalost s výzvami, které nám předkládá sám osud. Pokud využijeme návrat Chirona ve svůj prospěch, získáme skvělý pocit sami ze sebe. 

 

Opozice Chirona v 25ti letech
Kolem 25tých narozenin můžeme očekávat mocný vliv Chirona, kdy se ocitá v půlce své cesty kolem Slunce a tudíž tvoří opozici k vlastnímu postavení. Tyto účinky jsou velmi stresující. Zažijeme extrémně rušné období, kdy bychom neměli zapomínat na Chironovu statečnost, ale také asertivitu. Musíme se naučit rozpoznat manipulaci, reagovat spontánně a umět si stát za svým. Vážit si sama sebe a také trvat na svých právech. Díky tomuto vlivu, pokročíme blíž k svému vlastnímu já. Chiron nás bude nutit, abychom tento silný vliv využili k odvážnému boji proti všem stresům a veškerým těžkostem, které přijdou.

Při aspektech Chirona očekávejme, že při příznivém postavení, nám může pomoci. Při nepříznivém, může naše dílo zmařit a nebo bude zdražovat od aktivity. Také umí dát Chiron planetě aktivní náboj, i když je tato planeta v našem horoskopu spíše pasivní a neměla by vliv na události. Pod vlivem Chirona může být všechno jinak.
Kdo porozumí řeči planet, porozumí, jak a kam směřovat v životě. Planety nám pomáhají, ale i škodí. Měli bychom být na tyto události připraveni, aby nás nezaskočili, a jak to bývá zvykem v tu nejnevhodnější dobu. Nebyli bychom připraveni na jejich silný vliv, a to nikdo nechce. Štěstí přeci přeje připraveným…

počet zobrazení: 2033