Planeta Jupiter je velký dárce dobra. Znamená expanzi, a přináší štěstí. Je symbolem úspěchu. Jeho postavení nám napovídá, v které oblasti života můžeme dosáhnout úspěch a kde hledat své štěstí.

Takzvaný „Návrat Jupitera“  znamená, že každých dvanáct let můžeme zažívat a vyžít  rozmachu naší osoby, hojnosti a štěstí, díky silnému vlivu této  planety.

Návrat Jupitera je  období, kdy se tato planeta postaví do stejného postavení, jako při našem narození.  Do stejné pozice se přesune jedenkrát za necelých dvanáct let. Jinými slovy: „Jupiter oběhne kolem Slunce a projde všemi znameními zvěrokruhu cca za dvanáct let, tudíž tento návrat prožíváme je-li nám přibližně necelých  12, 24, 36, 48, 60, 72, 84 a 96 let.“

 

Na toto období se můžeme těšit, a když konečně nastane, měli bychom  plně využít každé příležitosti, kterou nám vliv Jupitera nabídne.

Po roce Jupiterova návratu budeme mít zaručeně víc financí, větší majetek, a v kariéře postoupíme o několik stupňů výš. Je pro nás důležité, v této době nepromarnit žádnou příležitost. Čím je situace náročnější, tím lépe pro nás. V tomto období nás Jupiter nutí pilně pracovat, ale také máme z této práce opravdovou radost, protože  tušíme, že se nám tato práce bohatě vyplatí.

Z hlediska vlivu Jupiterova návratu je zajímavé sledovat, co jste dělali v posledních dvanácti letech, které životní téma šlo do popředí?

Historie se neustále opakuje, a my opět dostaneme svou příležitost, za podobných podmínek. Před návratem Jupitera se vraťte zpět v čase, a zavzpomínejte, co se Vám povedlo, kam jste se dostali před dvanácti lety? Všímejte si období, kdy se Vám dostalo nějaké příležitosti a jak jste jej využili.

Jupiter má na nás velmi silný vliv. V každém případě přichází pokrok do našeho života. Je jasné, že si tuto dobu budete pamatovat, protože se nám dařilo, a byli jste úspěšní. Míra pozitivity závisí na dalších okolnostech, jako je postavení Jupitera ve Vašem nativním horoskopu, a jeho aspektech. Každopádně vždy je nutné toto naše „štěstíčko“ postrčit směrem, kudy se chceme ubírat a to zejména právě v době návratu Jupitera.

Pokud jste v této době prožili, nebo prožíváte nějakou nepříjemnou situaci, Jupiter Vám zaručí, že všechno dobře dopadne. Bez jeho silného vlivu, by daná situace dopadla mnohem hůř.

Také rodiče v době, kdy jejich dítko dosahuje věku 12 nebo 24 let,  by měli své děti povzbudit, aby využily své silné planetární energie. Děti se mohou zúčastnit různých soutěží, zkoušek nebo rozšíření studia. Pokrok dosažený pod vlivem Jupitera  dítě jistě dobře zúročí.

Každý další návrat Jupitera přináší více úspěchů, a celkově se zlepšuje i jeho síla. Každý další návrat je mocnější, ovšem pouze za situace, že tuto dobu nepromarníte!

Návrat této planety nezapůsobí na všechny stejně, a posun nepřichází vždy v jeden a ten samý čas. Toto období si musíte prostě vyzkoumat,  ze svých  minulých zkušeností.

Vliv návratu Jupitera  je cca devět měsíců poté, co se přežene přes svůj tranzit, který trvá pouze čtyři dny.

Dá se říci, že pod jeho vlivem budeme necelý rok a tento rok nám zcela jistě přinese expanzi a rozšiřování do našeho života.

Pokud  na Vás čeká návrat Jupitera, či se v něm zrovna nacházíte, je to skvělé období pro odstartování nových plánů, pro začátek nové životní epochy, ve které se budete moct skvěle a pozitivně  realizovat.  A to opravdu stojí za to!  Štěstí přeje připraveným.

Jupiterův návrat  bude působit silněji pokud Váš nativní  horoskop
splňuje minimálně jednu z těchto podmínek:

*Ascendent leží ve Střelci
*Slunce leží ve Střelci
*MC – střed nebe leží ve Střelci
*Luna leží ve Střelci
*Jupiter leží ve Střelci
*Jupiter tvoří konjunkci a ascendentem v I. nebo XII. domě
*Jupiter tvoří konjunkci s MC – středem nebe
*Jupiter je v konjunkci  se Sluncem
*Jupiter leží v Raku – tradice praví, že je takto výborně umístěný Jupiter
*Jupiter leží v Rybách – Jupiter vládl Rybám před přijetím Neptuna
jako vládce Ryb
*Jupiter leží v I, IX, XII domě

Pokud neznáte pozici  Jupitera v nativním horoskopu, ráda Vám tyto
informace sdělím.


Daniela Hannah

www.astrokarty.cz

počet zobrazení: 4875