Návraty Uranu

Uran je  planeta svobody a rebelie, dalo by se říci, že napomáhá úniku. Tato planeta oběhne Zemi, a tím i všechny znamení zvěrokruhu za 84 let. Její pohyb je velice pomalý. Díky své pomalosti působí při tranzitech déle, než jiné, rychlejší planety. Plný návrat do natální polohy přichází v 84 letech našeho života.

Zde jsou  důležité tzv. „astrologické milníky“  v podobě  čtvrtnávratů a polonávratu Uranu,  jako důležité fáze našeho života.

 

Čtvrtnávrat Uranu, takzvaná kvadratura k vlastnímu postavení.

Tato doba je spojována s 21tými narozeninami. Tyto narozeniny jsou brané tradičně jako den nezávislosti člověka v mnoha zemích světa. Toto období je pod silným vlivem  kvadratury Uranu.

Těsně po dvacátých narozeninách bývají naše pocity velmi napjaté. Hledáme uznání. Jsme připraveni udělat zásadní změny. Napětí způsobené vlivem Urana nám dává pocity obav o svůj pokrok. V této době si také dotváříme sexuální a emocionální vztahy. Zažíváme velkou bolest při rozchodu, nebo naopak, když se zamilujeme, tak velice „zralým“ způsobem.

 

Polonávrat Uranu

Nejsilnějším tranzitem Uranu je  jeho  opozice k vlastnímu postavení. Tato opozice přichází kolem 42  roku našeho života. Je pro ni typická chuť vybočit ze stereotypu a rutiny.

Už od čtyřicátých narozenin pociťujeme značné obavy. Cítíme se staří, vidíme kolem sebe mnoho úspěšných lidí, kteří jsou mladší, v těchto lidech můžeme cítit naší konkurenci. Ženy si začínají uvědomovat vzhled, mohou se cítit tak, že pro ně  „skončil život“.

Planeta Uran přináší změny a tím i nové začátky. „Život začíná po čtyřicítce“ je pravdivé přísloví.  Je dobré v této době začít něco nově. Najít si nějakou aktivitu nebo zálibu. Také je dobré změnit účes, začít se jinak oblékat a tím osvěžit náš vzhled. Měli bychom posoudit sexuální život, protože i ten může v této době stagnovat. Pod vlivem energie Urana můžeme oživit náš život.

Je nutné se vypořádat  s napětím a negativitou, kterou vnáší tato opozice do tohoto období. Není nutné hned reagovat přehnaně. Smiřme se s tím, že nám už není dvacet, ani třicet let. Čtyřicítka je znakem vyzrálosti.

Mnoho lidí si v této době dokazuje, že je ještě mladý, a že na vše stačí „s dechem“. Navozují krátkodobé vztahy, zažívají milostné aféry, zejména s mladšími partnery. Vše se ale může vymknout kontrole. Tento vliv Urana využijte, ale mějte ho neustále pod kontrolou. Veškeré výstřednosti by způsobily  zmatek.

Tento vliv je na jednu stranu posilující, a na druhou stranu zničující. Přináší napětí a potíže.

Návrat Uranu

Přichází kolem 84 roku. Je to nejzajímavější a velice posilující tranzit. Má na lidi velmi dynamický vliv. Člověk se  pod tímto vlivem  pouští nadšeně do nových projektů a činností. Přichází oživení tvořivosti. Člověk touží dělat úplně něco jiného a hlavně jinak než doposud. Jeho nadšení je velmi znatelné pro široké okolí.

V této době můžete dát takovému člověku podnětný dárek, který ho může inspirovat v jeho životní proměně a touze po náročných úkolech  díky vlivu návratu Urana.

 

Daniela Hannah

www.astrokarty.cz

počet zobrazení: 2282