Pozvedněme společně oči k nebesům a podívejme se, jak funguje život. Staří mistři astrologové uspořádali chronologii života jedince do pravidelně se opakujících životních témat, kterými neustále prochází a sbírá zkušenosti. Vše má svůj začátek a konec. Ovšem v numerologii, v astrologii a v našem životě se začíná ukončením. Pokud chceme, abychom něco začali, je nutné nejprve ukončit vše, co nám nevyhovuje. Co je staré a nefunkční, musíme nechat odejít, tak uděláme místo pro nové situace. Začneme na vědomé či nevědomé úrovni ukončovat vše, co pro nás do budoucna nemá smysl. Nemůžeme očekávat lepší budoucnost, neuzavřeme-li minulost. Řada z nás se pustí do něčeho nového a to staré neřeší. Mluvíme například o vztazích, v nichž nás nakonec minulost dostihne v podobě nedořešených rozvodů a rozchodů. Tak je tomu ale ve všech životních situacích. Toužíme žít jinak, ale bez samotné změny to nelze. Astrologie ukazuje chronologii našeho konání, naznačuje nám, jak je třeba postupovat, abychom dospěli ke zdárnému konci.
Na začátku je v astrologii znamení Berana. Beranem vše začíná, Rybami končí.

+ Jednička – Beran. Touha po změně, proměna osobnosti. Musíme začít myslet, jednat a možná i vypadat jinak. Změníme-li se uvnitř, začne se měnit i naše okolí. Potkáváme nové situace, jiné lidi. Řešíme sebe a vše se točí kolem nás. Zde je velká energie a dostatek sil zvládnout proměnu.

+ Dvojka – Býk. Toto je období, kdy se ozývají finance, majetek, ale také veškeré hodnoty. Zvedáme svou prestiž. Díky změnám, které jsme učinili, stoupáme v ceně, zvedáme svou hodnotu a jsme si své ceny vědomi. Přicházejí peníze, můžeme prodávat, nakupovat.

+ Trojka – Blíženci. Tento čas nás nutí k aktivitě. Projevuje se to zvýšenou komunikací, mluvením, psaním. Řešíme úřední záležitosti, vyřizujeme, zařizujeme, jezdíme a komunikujeme na všech úrovních. Řešíme vztahy se sourozenci nebo rodinou.

+ Čtyřka – Rak. Otevírají se témata bydlení, domova, zázemí a rodiny. Můžeme se stěhovat, budovat domov, řešíme rodinné záležitosti. Chceme mít své jisté, a to i v práci, neboť díky ní přichází zajištění ve formě výplaty.

+ Pětka – Lev. Přináší nové partnery, a to pracovní i životní, nebo lásky. Otevírá se zde téma dětí a tvořivosti. Jde o plodné období, kdy budeme tvořit, dostane se nám uznání. Máme otevřené možnosti – můžeme potkat důležitou osobu či situaci, která může změnit náš život.

+ Šestka – Panna. Přináší témata zdraví a služby pro někoho, spolupráce. V této době bychom se měli věnovat zdraví, můžeme řešit zdraví kohosi blízkého. Jsme tu pro druhé. Můžeme se věnovat lidem, také oni se mohou věnovat nám. Je dobré řešit plánované zdravotní zákroky a prevenci.

+ Sedmička – Váhy. Přináší téma vztahy, smlouvy a dohody. Je čas vyřešit si veškeré vztahy, zejména ty pracovní či partnerské. Je čas ukončit nevyhovující vztahová spojení, přicházejí spojení nová. Rozvod, sňatek, ukončení práce, navazování nové spolupráce, to jsou energie astrologické sedmičky.

+ Osmička – Štír. Přináší téma finance, jež sdílíme s další osobou či institucí, okultismus, tajemno a záhady, ale také smrt a sexualitu. Je zajímavé, že sex a peníze jsou na stejném místě. Osmička otevře půjčky, hypotéky či dědictví. V tuto dobu jsme napojeni na „druhou stranu“, máme zájem o vše, co je mezi nebem a zemí.

+ Devítka – Střelec. Nese duchovní rozvoj, rozšiřování obzorů, vzdělávání, vše, co souvisí s cizinou a zahraničím, ale i s úřady, soudy a s nimi tímto spojené situace. Rozvíjíme duši, vědomosti, jsme otevřeni všemu novému.

+ Desítka – Kozoroh. Dotýká se všeho, co souvisí s kariérou a prací. Řešíme pracovní aktivity, kariéru. Jde o ideální období na přijímací řízení a konkurzy, lze uspět. Do života nám vstupují osoby, s nimiž bychom chtěli pracovat.

+ Jedenáctka – Vodnář. Přináší přátele, známé, skupiny a společenství. Otevírá téma lidí kolem nás. Lze využít konexe a znalosti, dostat se do společenství, kam chceme patřit. Je to výborné období pro společenská setkání a akce.

+ Dvanáctka – Ryby. Uzavírá se cyklus, abychom odstranili ze života to nepotřebné a mohli opět nastartovat celý cyklus s „čistým stolem“.

Datum narození a přesný čas prvního nádechu je doba, kdy jsou rozmístěny planety v prostoru a čase, v různých úsecích této chronologie. Planety mají svůj pevný a neměnný jízdní řád. Životní horoskop vypovídá o tom, kde se nacházely planety v době našeho zrodu. Postavení Slunce hovoří o tom, které téma bude pro nás důležité. Jupiter ukazuje, v čem můžeme čekat životní rozmach a štěstí. Postavení Saturnu naznačuje, kde lze očekávat stížené podmínky a životní překážky. Mars, planeta aktivity, svým postavením sděluje, v jakém tématu budeme aktivní. Černá Luna vypovídá, v čem jsme zklamali v minulých životech, kde máme své karmické zatížení, a karmické uzly sdělují, která témata nemáme zpracovaná, odkud a kam směřuje naše duše. Každá planeta je posazená do různých témat. Někdy je více planet v jednom místě, pak spolu navzájem působí. O tom všem hovoří nativní životní horoskop.
Planety se pohybují v přesně daném časovém úseku od Berana k Rybám, směrem dopředu a někdy i zpět. Kdy a kam se posunou ukazují tzv. tranzity planet. Díky nim můžeme zjistit, v kterém tématu se v danou chvíli nachází určitá planeta. Tímto pohybem v chronologii témat – tzv. domech – k nám planety hovoří. Slunce se zdrží v jednom domě – tématu – asi měsíc, planeta Mars dva měsíce. Jupiter, planeta rozmachu, je většinou v jednom tématu rok a Saturn umí škodit a klade nesnáze dva a půl roku! Díky počítačovým programům nejsou nutné složité astrologické výpočty. Stačí zadat datum narození, čas a místo. Program ukáže postavení planet a bodů při narození i tranzitní postavení v době, které člověka zajímá. Je tak možné předjímat budoucí situace, ale také vracet se zpět v čase. Proč se kdysi stalo to a to? Co je třeba nyní řešit? Co přijde v budoucnu? Na to vše odpoví astrologie.

Daniela Hannah
tel: 736 201 587, www.astrokarty.cz

počet zobrazení: 5039